Grudzień 23 2017 0Comment

K&T Group

Wykorzystanie marmuru sięga korzeniami w głąb stuleci. Nigdy przedtem ludzkość nie znała materiału, który zawierał tak niezwykłe cechy, jak naturalne piękno wyglądu, łatwość obsługi, trwałość i trwałość. Dziś marmur jest wydobywany w wielu krajach, w tym w Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Indiach, Turcji, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Brazylii, Argentynie, RPA i wielu innych.

Marmur – piękny i trwały kamień, doskonale przystosowany do utrzymania ogromnej wagi. W starożytności używano marmuru zarówno do monolitycznych kolumn wspierających posągi i fasady budynków, jak i do budowy pałaców i świątyń. Przykładem tego mogą być zabytki architektury, która słynie z Petersburga. Marmur można zobaczyć w eleganckim wnętrzu bazyliki św. Pawła w Rzymie i na ścianach Pałacu Wersalskiego. I pierwszy budynek, zbudowany w całości z marmuru, stał się słynnym ateńskim skarbem z VI wieku pne. Słynna Świątynia Partenonu, zbudowana w tym samym okresie, stała się główną atrakcją Aten, jednego z cudów świata. Chociaż słowo „marmur” pochodzi od greckiego słowa Marmaros, co oznacza „nierdzewny biały brylantowy kamień”, można znaleźć całą paletę kolorów tego szlachetnego kamienia naturalnego. Nowoczesne technologie obróbki kamienia naturalnego pozwalają nam na wykorzystanie piękna wnętrza i elegancji marmuru we wnętrzu. Marmur w Petersburgu można znaleźć w dekoracji wnętrz królewskich pałaców.

Marmur odnosi się do skał metamorficznych, powstałych w wyniku rekrystalizacji węglanów (związków węgla) ponad 2,5-4 miliardów lat temu pod wpływem wysokich temperatur i ciśnień. W procesie rekrystalizacji w metamorficznych marmurach z reguły niszczone są wszystkie ślady prymitywnego gruzu lub pozostałości organicznych kopalnych. Skład marmurów pod metamorfizmem się nie zmienia. Początkowe skały węglanowe do formowania marmuru, z reguły w większości przypadków to wapień lub dolomit. W związku z tym marmur składa się z kalcytu (węglanu wapnia) lub dolomitu (węglanu wapnia i magnezu) lub obu minerałów.

Marmur może być biały lub kolorowy: różowy, żółty, szary, niebieski, zielony, czerwony, czarny, brązowy, a także różne kombinacje tych kolorów są z natury marmuru. Nawet w pojedynczym depozycie często napotykamy wiele przejść z jednego tonu kolorowania marmuru na inny. Różne odcienie marmuru powstają z powodu zawartości większej lub mniejszej liczby tlenków różnych metali i grafitu. Kolorowy marmur charakteryzuje się obecnością żył, które są pęknięciami wypełnionymi naturalnymi cementami. Te żyły mogą stworzyć oryginalny rysunek. Najcenniejszym rodzajem marmuru jest czysty biały marmur, który służy do wykonywania rzeźb.

Marmurowe skały są mocne, bardzo trwałe, gęste, dekoracyjne, dobrze przetworzone i łatwe do zaakceptowania. Gęstość nasypowa wynosi marmur od 2,3 do 2,6 t / m ³ porowatość marmuru od 0,6 do 3,3%, wytrzymałość na ściskanie marmuru od 30 do 153 MPa, twardość kamienia naturalnego w skali Mohsa 3 do 4, wchłanianie wody z marmuru waha się od 0,02% (Levadia) do 3,3% (Travertino).

Marmurową prawie zawsze zawierają zanieczyszczenia innymi minerałami (kwarc, chalcedony hematyt, piryt, limonit, chloryt, itd.) Oraz związki organiczne. Zanieczyszczenia na różne sposoby wpływają na jakość marmuru, zmniejszając lub zwiększając dekoracyjny charakter tego naturalnego kamienia. A czasem natura przynosi prawdziwe niespodzianki. Na przykład na odcinkach niektórych skał włoskiego marmuru (Fossil Nero) można wyraźnie zobaczyć odciski starodawnych małży. Takie kamienie chcę oglądać przez wiele godzin. Większość kolorowego marmuru ma pstrej barwie. Obraz jest zdeterminowany nie tylko strukturą marmuru, ale także kierunkiem, w którym spryskany jest kamień naturalny. Kolor i wzór marmuru pojawiają się po polerowaniu.

Z biegiem czasu znaczenie słowa marmur rozszerzyło się, w tym półstałe i gęste, wypolerowane wapienie, które są używane jako marmur. Z punktu widzenia rynku ekspresyjne znaczenie słowa uległo dalszemu poszerzeniu, do zrozumienia wszystkich materiałów murowanych z wełny kamiennej, które można rozpylać na płycie i polerować lustro.

właściwości marmuru

Wymień zalety marmuru jako okładziny i materiałów budowlanych.

• Względna przezroczystość marmuru generuje najdoskonalszą grę światła i cienia na powierzchni rzeźby.

• równomierne ziarna i brak dużych wtrąceń sprawiają, że struktura marmuru jest bardziej jednorodna.

• Wygodna obsługa. Marmur to tworzywo sztuczne, łatwe do nakładania, polerowanie i polerowanie. Marmur – bardzo lepki i trwały kamień naturalny, więc gdy uderzenia natychmiast się nie rozłupują, co pozwala na cięcie produktów o najróżniejszych formach.

• Wysokie właściwości dekoracyjne i higieniczne marmuru.

• Duża część odcieni marmuru może być wykonana z kawałków tego naturalnego panelu mozaiki z kamienia, jak również całych obrazów.

• Piękno jednorodnej, cętkowanej lub warstwowej struktury marmurowej.

• Wodoodporność większości rodzajów marmuru. Marmur o niskim współczynniku pochłaniania wody

admin

Write a Reply or Comment