Onyks to nie tylko materiał stosowany w biżuterii, ale również szeroko stosowany w wykończeniach budowlanych i dekoracyjnych. To właśnie w tych ostatnich gałęziach kamień otrzymał tytuł jednego z najbardziej niezwykłych materiałów wykończeniowych. Ten minerał należy do kategorii skał metaforycznych i ma odległy „związek” z marmurem, ale jest uważany za półszlachetny. To właśnie dzięki takim cechom koszt onyksa jest wyższy niż w przypadku podobnych ras. Jeśli chcesz uzyskać naprawdę luksusowy element wystroju lub dekoracji wnętrz, to bezpiecznie wybierz ten materiał.

Zastosowanie onyksu w nowoczesnej konstrukcji

Pojawienie się nowoczesnych technologii umożliwia opanowanie nowych materiałów w budownictwie i wykończeniu. Tak więc jedną z odmian jest marmurowy onyksu, który jest bardzo ceniony przez projektantów i klientów za niewiarygodne piękno i cechy fizyczne.

Wśród wielu pozytywnych aspektów onyksu jako kamienia naturalnego warto podkreślić nieodłączną tylko tę rasę:

  • ponieważ onyks jest jednym z podgatunków agatu, ma ogromną różnorodność kolorów, odcieni i wzorów deseni. Aby zamówić produkty z onyksu, możesz uzyskać od mleczno-białych tonów po bogaty brąz. Tak szeroki wybór pozwala projektantom realizować najbardziej niewiarygodne pomysły w zakresie produkcji elementów dekoracyjnych, płytek okładzinowych, balustrad, poręczy, blatów i wielu innych detali;
  • „Kamień światłem” – taki opis można nadać onyksu ze względu na jego fakturę z łatwą przezroczystością. Ta funkcja pozwala zamawiać okna dekoracyjne w domu lub z kominkiem z dekoracją z onyksu;
  • Zdolność do powstrzymywania nieprzyjemnych zapachów jest podstawową cechą onyksów. Wcześniej ta funkcja była wykorzystywana przy produkcji puszek perfum.

Firma „K & amp; T Group” od 2014 roku jest największym dostawcą kamienia naturalnego i producentem różnych produktów z niego. Zaprojektujemy i wyprodukujemy blaty barowe, kominki, płytki, blaty, parapety i wykończenia elewacji. Każdy wykonany z marmuru możesz na własnym szkicu, a my wykonamy pracę w krótkim czasie, niezależnie od jej złożoności.

Ponieważ pracujemy bez pośredników, nasi klienci otrzymują najbardziej powszechne warunki współpracy. Wielkie doświadczenie pracowników i nowoczesny sprzęt rozwiąże wszystkie problemy!