Zastosowanie we wnętrzu kamiennych parapetów przyciąga coraz większą liczbę klientów. Jednak gdy przychodzi czas na wybór, ludzie zaczynają się gubić w szerokiej gamie ofert. Jeśli chcesz zainstalować parapet wykonany z naturalnego kamienia — to ten wybór będzie najwierniejszy. I jest na to kilka powodów.

 

Cechy kamiennych parapetów

Do naturalnych materiałów ludzkość dąży od czasów starożytnych. Ekologiczna czystość, długa okres służby i doskonałe wskaźniki wydajności — to właśnie przyciąga klientów. Jeśli chodzi o parapet wykonany z naturalnego kamienia, ma on również wiele zalet:

  • siła — nawet przy długich latach użytkowania produkt nie utraci oryginalnego piękna wyglądu;
  • wysoka odporność na korozję, wilgoć, promieniowanie ultrafioletowe, wahania temperatury i chemikalia;
  • łatwość w obchodzeniu. Do utrzymania czystości wystarczy gąbek z roztworem mydła.

Wykorzystane materiały do produkcji parapetów

Dziś kamienne parapety często wykonane są z onyksu, marmuru i granitu. Potrzebne są również aglomeraty kwarcu i marmuru. 

Pierwsze odmiany mają nieco wyższą wartość niż inne, ponieważ onyks odnosi się do kamieni półszlachetnych, jednak z ich pięknem nie ma nic do porównania. Wyroby z marmuru i granitu wyróżniają się ekologiczną czystością oraz dużą ilością odcieni i wzorów. Takie opcje staną się symbolem dobrobytu i szacunku.

Firma „K&T Group” wykona parapety o dowolnym kształcie i złożoności projektu klienta. Można wykonać dodatkowe otwory do cyrkulacji powietrza lub połączyć parapet z innymi detalami we wnętrzu, aby wykonać wielopoziomowe dzieło sztuki. Na życzenie klienta powierzchnia będzie błyszcząca lub matowa. Na szczęście problem konfiguracji nie ogranicza się u nas.

 

Możesz skontaktować się z nami dzięki gotowemu układowi produktów lub skorzystać z pomocy projektanta. Firma zajmuje się pełnym zakresem usług, począwszy od pomiarów i kończąc na konserwacji pogwarancyjnej. Parapety z kamienia, których cena jest dostępna, będą służyć przez wiele lat w domu lub biurze, a jednocześnie nie będą miały wpływu na czas. Zajmij się wnętrzem już dziś!